top of page
Корисні посилання
12 плюсів роботи вчителя

      Всі ми звикли чути у вчительському середовищі скарги і невдоволення: зарплата маленька, поваги з боку батьків та держави немає, потрібно готувати безліч звітів, займатися прибиранням, робити ремонт — з дітьми-то і працювати ніколи! Але в останні роки здається, що ситуація покращується. В цій статті — «плюси» учительської професії, яких немає більше ні в кого.

             1. Хороший графік роботи. Ставка вчителя — 18 годин. Якщо поділити її на 5 робочих днів, то виходить всього 3-4 уроки на день. Звичайно, багато працюють на півтори-дві ставки, але і тоді вчитель закінчує офіційний робочий день у 13-14-15 годин. І може бути абсолютно вільний! У той час як працівники офісів сидять на роботі всі 8 годин щодня плюс годину обід, тобто починають 9, закінчують в 18, додому приходять в 19-20 годин. Залишається тільки повечеряти і лягти спати. Діти віддані на виховання бабусям і комп'ютера. Учитель має час, щоб відпочити, позайматися з дітьми, виконати роботу по дому і підготуватися до наступного дня.


             2. Довга відпустка. Навряд чи хтось, крім шахтарів і працівників ливарного цеху, може похвалитися офіційною відпусткою у 56 днів. І не потрібно хвилюватися — відпустка завжди влітку.
 

             3. Канікули. В канікули потрібно ходити на роботу, але все одно можна трохи відпочити від звичайного темпу роботи, від шуму, обов'язків. Як би вчителі не любили свою роботу, а чотири перерви в рік дають можливість відновитися і набратися нових сил на подальші звершення.
 

             4. Офіційне працевлаштування в державній (муніципальній) установі. А значить, це і біла зарплата (можливість взяти кредит, іпотеку, накопичувати пенсійні відрахування), і лікарняні, і оплачувані навчальні відпустки та інші «плюшки». Більшість громадян  отримують зарплату «в конвертах» і не мають цих соціальних благ.
            А також:
             5. Свобода дій. На своєму уроці вчитель — цар і бог, він сам має право обирати методику викладання: Як подати матеріал? Кого запитати? Коли провести самостійну роботу? Яку техніку використовувати? Все це — в руках учителя. Ніхто не стоїть над ним і не контролює кожен крок.

 

             6. Свій кабінет (правда, не у всіх). Вчителі, які мають свій кабінет, практично повністю володіють їм: можуть робити ремонт, вішати картини, плакати — все що завгодно саме так, як хочеться йому самому. І працювати в кабінеті, який ти створив для себе, приємніше.
 

              7. Екскурсії і подорожі. Вчитель не сидить в «чотирьох стінах»: театр, кіно, то екскурсія з дітьми. Плюс іноді вчитель як керівник групи їде безкоштовно.

 

              8. Вчитель завжди молодий. Вчителі оточують веселі обличчя дітей, радість, сміх, біганина, здоров'я. Працюючи в такій обстановці, вчитель сам заряджається позитивом і завжди юн.


              9. «І жнець, і швець, і на дуді гравець». Робота вчителем сама по собі цікава: кожен день не схожий на попередній — вчителя чекають нові «пригоди», нові турботи, нові справи. Для когось це може здатися нестерпним: сьогодні ти проводиш семінар, завтра організуєш свято і репетируєш сценки, післязавтра йдеш з дітьми у похід, а на четвертий день проводиш батьківські збори. Але цей драйв по душі вчителям. Він дає можливість проявити всі свої таланти і креатив.


              10. Значущість професії. Всі професії важливі, всі професії потрібні, але вчитель — професія, суть якої допомоги дітям стати справжніми людьми, грамотними, освіченими. Від вчителів залежить доля дитини, його погляд на життя. Хтось дає учням знання, хтось- крила. Приємно усвідомлювати всю важливість і значимість своєї праці, приємно бачити, яких висот досягли твої учні.


                11.Повага в суспільстві. Вчитель — працівник розумової праці, хороший учитель повинен багато знати, вміти, читати, постійно вдосконалюватися. Це цінується оточуючими людьми.


                  12. Вчителю скрізь у нас дорога. Ви помічали, що до священиків по-іншому ставляться: навіть інспектора ГИБДД не хочуть їх зупиняти, може бути, бояться «карму» зіпсувати? Так і до вчителів ставляться особливо: в черзі, на прийомі у чиновника, у лікаря — вчителів намагаються пропускати, допомагати та всіляко сприяти. Майже як пред'явити червоне посвідчення. Чому так відбувається?


А як вважаєте ви? Чому ви працюєте вчителем? Які плюси в статті  не названі?

 

                                                                                    За матеріалами Інтернету

Нове на сайті
Статистика
Життя сайту
Зворотній зв'язок

Отлично! Сообщение получено.

Час спливає
Для настрою
Пошук по сайту
стол.PNG
bottom of page