Каталог моїх статей
Художник навчається змішувати фарби та наносити їх на полотно. Музикант вчиться етюдів. Журналіст і письменник освоюють прийоми письмовій промови. Справжній вчитель теж змішує фарби, розучує етюди, освоює прийоми – це тільки педагогічні фарби, етюди, прийоми...
А. Гін
В статті розглядаю "скелет" уроку зарубіжної літератури. Наповнюваність уроку на кожному етапі.
Стаття стане у нагоді керівнику методичним об'єднанням. В ній розглядаються види, критерії та помилки планування роботи. На прикладі роботи районного методичного об'єднання, керівником якого була майже 10 років, пропоную структуру планування. Також ви знайдете зразок протоколу засідання.
Стаття присвячена проблемі викладання російської мови в умовах близької двомовності. Розглянуто труднощі і типові помилки, а також пропонується перелік деяких вправ, найбільш актуальних під час вивчення російської мови в класах з українською мовою навчання. В кінці пропоную гіперпосилання на схожі матеріали.
Стаття будується на розгляданні культурологічних основ змісту освіти, концепція культурологічних засад змісту освіти та принципів культурологічної концепції. Пропонується культурологічний підхід у викладанні російської мови, а саме: прийоми і методи реалізації завдань культурологічної освіти на уроці російської мови та використання художнього тексту як засіб прилучення до російської культури на уроках російської мови.
В статті пропоную розглянути основну ідею допрофільної підготовки як створення освітнього простору, яке сприяє самовизначенню учнів середнього ланцюга школи через організацію курсів за вибором, інформаційну роботу та профільну орієнтацію. Тому правильним буде розділити цей процес на два етапи: перший етап (5-7) - це етап формування профільних інтересів учнів і другий (8-9) - етап ставновлення профільних намірів. щоб розвиток допрофільного і профільного навчання мав успіх, пропоную використання такої технології як портфоліо.
Мультимедійний урок може досягти максимального повчального ефекту, якщо він з'явиться осмисленим цілісним продуктом, а не випадковим набором слайдів. Вся стаття присвячена побудуванню саме мультимедійного уроку. Кожен етап уроку розписаний окремо, містяться приклади, опробовані на різних класах і темах. Мультимедійні уроки ви можете побачити в розділі "Зарубіжна література"
Сьогодні квест-технології широко використовуються в освітній системі. Спробувала по-своєму підійти до класифікації квестів, до етапи їхньої підготовки, розглянула складові квестів, а також найбільш популярні завдання. Зупинилася на технології фотоквест. Познайомитися з деякими наробками можна у розділі "Квест у навчанні - навчання у квесті"
-
Календарне планування уроків російської мови
-
Календарне планування уроків зарубіжної літератури
-
Урок "Общие сведения о языке. Искусство перевода".
-
Статті в розділі "Методичні цікавинки"
-
Учительська відповідальність за все
-
Штучний інтелект замінить вчителя
-
Освіта – погляд в майбутнє
-
Ласкаво просимо чи стороннім вхід заборонено
-
Чи потрібні уроки музики в школі?
-
Для чого в школі потрібні диктанти?
-
Невже все, що робиться в освіті на краще
-
Топ-5 чудернацьких шкіл у світі
-
Результат ЗНО не має впливати на оцінку ДПА