Як я стала вчителем? Все відбувалося поступово: вміння, досвід, захопленість своїм предметом і переконання, що це - моя справа. Все довелося зазнати за ці роки: радості й горе, перемоги і поразки. Це були роки пошуків, роздумів, відкриттів. Іноді доводилося починати все спочатку, але ніколи я не пошкодувала про те, що стала вчителем.
Сьогодні я впевнено стою на ногах: 2 випуску за плечима, майже 10 років керівник районного методичного об'єднання, проведено багато нестандартних уроків. Учитель тільки тоді вчитель, коли він відчуває, що накопичений досвід, його знання дозволяють вести за собою учнів. Вчити працювати, думати, творити, творити. Я будую роботу так, що учень завжди виступає в співавторстві зі мною: сперечається, ділиться своєю думкою, виступає, відстоює свою точку зору.
Це не означає, що я всього вже досягла: я не вмію стояти на місці. У світі, який змінюється так швидко, що іноді ми не встигаємо простежити навіть за тим, що було, вчитель повинен поспішати. Успішний педагог сьогодні – це, насамперед, той, хто сам намагається встигнути за тим новим, що з'являється щодня. І все-таки не можна забувати, що основними професійними та особистісними цінностями педагога є любов до дітей та своєї справи, натхнення і творчість, співтворчість зі своїми учнями. Роки роботи в школі багато чому мене навчили: приймати дітей такими, які вони є, бути терплячим до помилок інших, але вимогливішими до самої себе, а головне — дбайливіше ставитися до дітей. Я зрозуміла, що треба вчитися сприймати найкраще, що в них є, допомагаючи їм самим це краще в себе побачити. А для цього вчителю треба самому бути особистістю, бо, як писав Ушинський, «...тільки особистість може виховати особистість».
Компетентність, об'єктивність, доброзичливість – думаю, саме це відрізняє мене як педагога.
Для мене головне, щоб дитина, йдучи додому, бажала зустрітися зі мною знову. Я хочу і роблю так, щоб мої учні час від часу потрапляли під сильне враження книги, вчинку, події.
Стосунки з учнями — пріоритетними в моїй роботі. Не можна оцінювати дітей тільки по їх оцінках і ставленні до предмета. Якщо дитині не цікавий мій предмет, це не означає, що дитина погана. Просто потрібні інші форми роботи з ним.
Я люблю свій учительський труд. Мені знайоме відчуття глибокого внутрішнього щастя від усвідомлення необхідності тим, хто сидить переді мною в класі. Саме вони найважливіше у моєму житті. Їх ОЧІ. Їх СЛОВА. Їх СЕРЦЯ. Їх ПОГЛЯДИ.
Мій клас
-
Календарне планування уроків російської мови
-
Календарне планування уроків зарубіжної літератури
-
Урок "Общие сведения о языке. Искусство перевода".
-
Статті в розділі "Методичні цікавинки"
-
Учительська відповідальність за все
-
Штучний інтелект замінить вчителя
-
Освіта – погляд в майбутнє
-
Ласкаво просимо чи стороннім вхід заборонено
-
Чи потрібні уроки музики в школі?
-
Для чого в школі потрібні диктанти?
-
Невже все, що робиться в освіті на краще
-
Топ-5 чудернацьких шкіл у світі
-
Результат ЗНО не має впливати на оцінку ДПА