top of page
Корисні посилання

   У навчальному посібнику розглянуто основні розділи курсу методики викладання зарубіжної літератури у школі. Узагальнено досвід багатьох науковців та учителів-практиків, репрезентовано численні приклади апробованих інноваційних методів та прийомів викладання. Матеріал посібника спрямований на підготовку спеціалістів, які одночасно були б і фахівцями-професіоналами, і нестандартно мислячими, творчими особистостями. Для викладачів та студентів філологічних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також для учителів, які викладають зарубіжну літературу в школі.

Розділ ІІ           Розділ ІІІ        Розділ ІV      Розділ V

Розділ VІ      Розділ VІІ      Розділ VІІІ       Розділ ІХ 

 

Розділ Х

    Зроблено першу спробу подату обгрунтовану, струнку систему методичної підготовки вчителя зарубіжної літератури до творчої діяльності. Підручник побудований на нових концептуальних засадах освіти в Україні, поєднує традиційні і нові технології викладання літератури, містить розробки уроків кращих учителів-методистів України.

   Може бути корисний учителям, які викладають зарубіжну літератературу.

Е. Волощук

Технэ майевтике

    "Технэ майевтике" в переводе с древнегреческого означает "повивальное искусство". Так назвал свой метод философствования Сократ. Откуда возникло это сравнение? В общении с учениками античный мыслитель намеренно избегал прямолинейного пути пути обучения истине. Ставя перед собеседником новые и новые вопросы, он как бы выступал в роли "повитухи", помогавшей истине родиться. Сократовская установка на рождение смысла соответствует идее, положенной в основу предлагаемой вниманию читателя книги.

     Від правильної організації і проведення уроку залежить не лише рівень навчально-пізнавальної діяльності учня, а і його виховання, розвиток, самопочуття та стан здоров'я.

     Серед основних вимог до уроку розрізняють: організаційні, дидактичні, психологічні, психотерапевтичні, санітарно-гігієнічні, етичні.

   Основна відмінність нестандартного уроку від звичайного – не шаблонність, поза шаблонність, в якійсь мірі неформальність. В нестандартному уроці немає жорстких вимог до того, як конкретно потрібно проводити урок, незвичайний урок – більш творчий, розкутий, вимагає від усіх учасників безпосереднього залучення і приводить до виникнення емоційного ставлення до предмета вивчення, до учасників уроку, його дійовим особам. Пропоную 43 нестандартних уроки, але, на жаль, без опису методики.

Нове на сайті
Статистика
Життя сайту
Зворотній зв'язок

Отлично! Сообщение получено.

Час спливає
Для настрою
Пошук по сайту
стол.PNG
bottom of page