top of page
Корисні посилання

Ідея не буває зайвою

   Практично кожен вчитель-філолог стикається с проблемою, як оформити виставку учнівських робіт. Це може бути під час проведення тематичного тижня, презентації досвіда, проведення семінарів тощо. Я пропоную кілька варіанті, на фото ви побачите варіанти тематичних ілюстративних робіт. Може вам знадобиться.

   Напевно, всі ви чули про такий метод як ейдос-конспект. Хто не знає, можете почитати в розділі "Методичні цікавинки". Крім традиційного використання такої форми роботи (опорні конспекти), я використовую художню форму ейдос-конспекту.

Дж. Байрон "Душа моя мрачна"
А. Блок "Ночь.Улица.Фонарь.Аптека".
С. Есенин "Отговорила роща золотая..
Г. Гейне "Нічна пісня подорожнього"
Ф.Г.Лорка "Пейзаж"
А. Пушкин "Узник"

Так як ейдос – з грец. образ, конспект-теорія являє собою складне ціле: образний малюнок, що складається з фігур, кольорів, картин, які виявилися асоціативно в свідомості читача у процесі інтерпретування, мені здалося доречним використання ейдос-конспектів при вивченні ліричних творів. Учні дуже швидко, а головне, з задоволенням, приймаються за роботу, коли отримують завдання намалювати вірш в образах, метафорах буквальних.

   Повірте, це дуже цікаво і захоплююче! А найголовне – ця робота під силу кожній дитині, і нехай один краще, інший трохи гірше, але всі впораються з цим завданням. А ви зможете перевірити, як учні засвоїли тему і зміст твору.Навіть п'ятикласники легко справляються із завданням, а вже про старшокласників і говорити не варто. Але треба пам'ятати, що не всі ліричні твори можна представити у ейдос-конспекті. Подивіться, що у нас вийшло.

Мій ейдос
Нове на сайті
Статистика
Життя сайту
Зворотній зв'язок

Отлично! Сообщение получено.

Час спливає
Для настрою
Пошук по сайту
стол.PNG
bottom of page